Yılda Bir Kez Klima Bakımı Yaptırın!

Araç klima bakımları yıllık periodik bakımlarla yapılmalıdır. Bu bakımlarda araç polen filtresi de kontrol edilir. Genellikle klima bakımı ve polen filtresi bakımı birlikte yapılır.

Kışın arabanın klimasını çalıştırmak önemlidir. Klima kompresörünün ihtiyaç duyulmasa da belirli aralıklarla çalıştırılmalıdır. Ülkemizde yaz aylarında zaten genellikle klima sürekli çalışır. Peki, klima kompresörünün belirli aralıklarla çalışması neden önemlidir?

Klima Kompresörü

Her yıl bakımı yapılan klimanın belirli aralıkla çalışması kompresörün randımanlı çalışması için önemlidir.  Araç klima kompresörü, araç motor kompresörüne benzer. Çalışmazsa gaz sistemi çalışamaz hale gelebilir.

Araç Kliması Neden Soğutmuyor?

Aracın klimasını çalıştırdığınızda eğer istenen soğutma sağlanamıyorsa bu durumun iki sebebi olabilir. Bunlardan ilki ve en sık görüleni polen filtresinin tıkalı olmasıdır. Araç kliması soğutmuyorsa bunun bir diğer nedeni de gazın bitmiş olmasıdır. Eksilen klima gazı serviste yüklenebilir.

Kiralama Koşulları


Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası.....

Detaylı İncele...

ANKET Sizce En Ekonomik Araç Hangisi?

Ekonomik Araç Hangisi?
 

Aktif Ziyaretçi

Şu anda 8 ziyaretçi çevrimiçi

İNCİ TURİZM SAN. TİC. ve LTD. ŞTİ.
Murat Mah. Tuna Cad. No:78/C Bayrampaşa /İSTANBUL
TEL: +90 212 545 3 545 - 497 32 98 Fax: +90 212 497 32 99